+90 212 296 70 21

Tatil Çantası Truzim Sitesi

Büyük İspanya Turu- 19 Ağustos 2018

Hareket Tarihi: Tur Süresi: Rota: 2 Kişilik Odada Kişi Başı:
649 Euro
Ekonomi sınıfı uçak bileti, otel konaklaması, seçilen otele göre yemekler, transferler ve sehayat sigortası dahildir.

2018 yaz döneminde Büyük İspanya Turu ucuz seçenekleri ile TatilCantasi.com 'da... Aşağıda detaylı tur programını inceleyebileceğiniz 2018 yılı Büyük İspanya Turumuzda İspanya'da gezilecek yerler Barcelona, Valencia, Granada, Sevilla ve Madrid'i rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Pegasus Hava Yollarının tarifeli seferleri ile gerçekleştireceğimiz yolculuğumuz Barcelona gidiş Madrid dönüş 7 gece 8 gün sürecektir. Büyük İspanya Turlarımızda vize istenmektedir.

 

BÜYÜK İSPANYA

KURBAN BAYRAMI DÖNEMİ

 “BARCELONA (2) – MADRİD (2) – GRANADA (2) – VALENCİA (1)”

 Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

 19 Ağustos 2018 Hareket7 Gece 8 Gün

(Bacelona gidiş – Valencia dönüş)

 

 

1.Gün                 İSTANBUL – BARCELONA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarında saat 04:15’te buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1853 sefer sayılı uçağı ile saat 07:20’de Barcelona’ya uçuş. Yerel saat 10:05’te varış. Varışı takiben Barcelona şehir turu. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagrada Familia, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Katalunya Meydanı, La Rambla Caddesi ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest zaman. Serbest zaman sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde. ,


2.Gün                 BARCELONA

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Girona & Figueras Turuna katılabilirler (65 €). Turumuza, Onyar Nehri’nin kıyısında kurulmuş ve ilk bakışta Floransa’yı anımsatmakta olan, yörenin en zengin şehri olan Girona ile başlıyoruz. Daracık sokakları ve katedrali ile görülmeye değer şirin bir ortaçağ şehri olan Girona ayrıca parfüm filminin sinema çekimlerinin yapıldığı şehirdir.  Panoramik olarak yapılacak turumuzda; Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı evler, Yahudi Mahallesi, Rambla ve ünlü mağazaları göreceğiz. Serbest zaman sonrası Pirene dağlarının manzarası eşliğinde Figueras Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Burada Ünlü sürrealist ressam “Salvador Dali’nin” kendi elleri ile dekore ettiği müze evi gezeceğiz. Her bir eserinin değeri milyonlarca dolarla ifade edilen bu müzede, ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzeyi ziyaretimiz  sonrasında otelimzide transfer. Akşamı eğlenceli geçirmek isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenko turuna katılabilirler. (50€ - 1 içki dahil ve ulaşım hariç) Güney İspanya’da doğup Tüm Dünya’ya tanıtılmış, Tutkunun, aşkın ve acının dansı Flamenko’yu bir içki eşliğinde seyredeceğimiz bu gösterinin ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

   

   3.Gün                  BARCELONA – MADRİD

Sabah kahvaltısının ardından Madrid’e hareket. Yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Zaragoza turuna 20€ katılma imkanı. Zaragoza' ya varışımızın ardından panoramik olarak görülecek yerler arasında; Pilar Meydanı, İspanya' nın en büyük katedrali Santa Pilar katedrali, Aljaferia Sarayı, Catedral del Salvador gibi Unesco Dünya mirası listesine girmiş birçok yapıyı görme imkanımız oluyor. Turumuz sonrası yolumuza devam ediyoruz. Madrid’e varışımızın ardından şehir turu. Panoramik şehir turumuza, Plaza mayor adı verilen büyük meydan ile başlıyoruz. Bu meydanda 136 bina ve avluya açılan 437 balkon bulunmaktadır. Zamanında bu balkonlardan boğa güreşleri ve engizisyonun yaktığı insanlar izlenmiştir. Şehrin kalbi Puerta Del Sol, Plaza mayor adı verilen büyük meydan, Kraliyet Sarayı’nın halka sesleniş yeri Plaza De Orient, Şehir’in ne kadar zengin olduğunu göstermek maksadıyla giriş kapısı olarak yapılmış Alcala Kapısı, galerili damları ile göz dolduran Gran Via, Plaza Colon ve Cibeles Meydanı ve Çeşmesi ile Cervantes Anıtı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Madrid’de ki otelimize varış ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

 4.Gün                 MADRİD

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra Toledo turuna  katılabilirler (50 €). Toledo gerçek bir açıkhava müzesi ve İspanya’nın eski başkenti, Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, vizigot, arap, gotik, rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco’nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turistik bir haç yeridir. Toledo’daki başka bir gelenek Arapların kenti fethettikleri zamandan kalma badem ezmesi imalatıdır. İnsanın ağzını sulandıran bu şekerlemeyi tatmadan Toledo ziyareti bitmiş sayılmaz. Yahudi mahallesi içerisinde yapacağımız yürüyüşün ardından serbest zaman. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


5.Gün                 MADRİD – GRANADA

Sabah kahvaltısının ardından Granada’ya yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. Granada şehir turunda görülecek yerler arasında; Bib Lambra Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) yer almaktadır. Tur sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan  Elhamra Sarayı  turuna (65 €) katılabilirler – (Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Elhambra Sarayı turu gerçekleştirilir). Günlük limitli sayıda ziyarteçi kabul eden Elhamra, Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra yani "Kırmızı" denmiştir. İslam mimarisinin ulaşabileceği yüksek noktalardan biri olarak bugünlere ulaşmış bir şahit olan Elhamra Sarayı'nın ziyareti sonrası  otele transfer ve serbest zaman. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Sacra Monte gece turu (45 € ). Bu turumuzda Granada‘da yaşayan çingenelerin farklı Flamenco yorumunu yaşadıkları taş evlerde izleme imkanı bulacaksınız. Geceleme otelimizde.

 

6.Gün                 GRANADA

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Cordoba & Sevilla Turuna katılabilirler (85 €).  Bu turumuzda Endülüs İslam medeniyetinin ilk başladığı şehri, Musevi Mahallesi ve Plaza Mayor’u görüyoruz. Ardından günümüzün katedrali geçmişin ana Camii olan yapıyı gezerek, geçmişin izlerine tanık olacağız. Turumuz sonrası İspanya`nın 4. Büyük kenti, Andalucia Başkenti ve geçmişte ki sömürge ticaretinin merkezi Sevilla`ya doğru hareket ediyoruz. Guadalgivir Nehri’nin kıyısında kurulmuş bu şehirde İspanya Meydanı, Carmen’in geçtiği tütün fabrikası, Altın Kule, Yahudi Mahallesi’ni panoramik olarak gezeceğiz. Sevilla Katedrali’nin önünde vereceğimiz serbest zaman ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

7.Gün                 GRANADA – VALENCİA

Sabah kahvaltısının ardından Valencia’ya yola çıkıyoruz. Valencia, İspanya’nın en büyük üçüncü şehri olma ünvanının yanısıra en büyük limana da sahip şehrin ilk ismi, Latince’de güç ve kuvvet anlamına gelmektedir. Valencia’da panoramik olarak yapılacak şehir turunda; Sanat ve Bilim müzesi, Gotik Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi pazar ve Eski İpek Borsası görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde


  8.Gün                  VALENCİA – İSTANBUL 

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve  serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Bilim ve Sanat turuna katılabilirler (65 €). Avrupa Birliği’nin teşvikiyle yapılan bu müze, 350 bin m2 yüzölçümüne sahip olup Valensiyalı dünyaca ünlü mimar Santiago Calatrava tarafından dizayn edilmiştir. İçerisinde çeşitli sanat ve bilim etkinliklerine ev sahipliği yapan bu kompleksteki ilk durağımız El Hemisferic (Planetario) olacaktır. İçerisinde Mimar Calatrava’nın yaptığı 3D dijital bir sinema ve 900 metrelik iç bükey sinema ekranı bulunmaktadır. Ziyaretimiz sonrası ise el Oceanografico (Akvaryum)’yu ziyaret ediyoruz. Avrupa’nın en büyük akvaryumu olup 7 farklı bölümde 500 farklı türden 45.000 çeşit hayvanı gözlemleme fırsatı bulacağımız bu devasa Akvaryum ziyaretimiz sonrası turumuzu sonlandırıyoruz. Rehberimizin daha önceden belirleyecek olduğu saatte havalimanına transfer. Check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Hava Yolları’nın TK 1314 sefer sayılı uçağı ile saat 17:15`te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21:55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 

 

 Büyük İspanya Turu Fiyatları 

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA FARKI

0 – 2 YAŞ ÇOCUK

3 – 12 YAŞ ÇOCUK

3* ve 4*Oteller (Merkeze 10-15 Km) 

649 Euro

180 Euro

150 Euro

639 Euro

 

 

 

 

 

 

 

 FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER :

·         Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Barcelona (BCN) gidiş / Valencia (VLC) - İstanbul (IST) dönüş uçak bileti

·         3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar

·         İspanya otel vergileri 

·         Barselona, Barcelona, Madrid, Granada, ve Valencia panoramik şehir turları 

·         Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri

·         Profesyonel rehberlik hizmetleri 

·         Zorunlu Seyahat Sigortası              


FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

·         Vize ücreti ve servis bedeli (120 EURO ) 

·          Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

·         Tüm kişisel harcamalar, 

·         Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar

·         Öğle ve Akşam yemekleri,

·         Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

·         Özel Seyahat sağlık sigortası (10 Euro)

 

 

Notlar:

·         Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

·         Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

·         Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından CHETTO TOUR kesinlikle sorumlu değildir.

·         Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

·         CHETTO TOUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde CHETTO TOUR dan tazminat hakkı yoktur.

 

·         CHETTO TOUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

·         Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

·         Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

·         Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan CHETTO TOUR sorumlu tutulamaz.

 

·         Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden CHETTO TOUR sorumlu değildir.

·         Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

·         Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, CHETTO TOUR’un sorumluluğunda değildir.

·         Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

·         Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

 

·         Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir.

·         Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

·         Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.

·         Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından CHETTO TOUR sorumlu tutulamaz.

·         Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

 

·         CHETTO TOUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

 

·         Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

·         3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .

·         Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.

·         Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

·         18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

·         İptal ve değişiklik durumunda “CHETTO TOUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

 

 

Adı Soyad:  E-Mail:  Telefon:
KATEGORİLER
YÖRELER