+90 212 296 70 21

Tatil Çantası Truzim Sitesi

Roma Turu 20 Ağustos 2018

Hareket Tarihi: Tur Süresi: Rota: 2 Kişilik Odada Kişi Başı:
449 Euro
Ekonomi sınıfı uçak bileti, otel konaklaması, seçilen otele göre yemekler, transferler ve sehayat sigortası dahildir.

İtalya  Roma Turu  Mart  ayında  en ucuz seçenekleriyle TatilCantasi.com'da... Roma Turunun tüm dataylarını aşağıda bulabilirsiniz. Pegasus Hava Yolları Tarifeli seferleri ile gerçekleşecek Roma Turumuzda uzman rehberlerimiz eşliğinde 3 gece 4 gün boyunca Roma'yı keşfedeceksiniz. Roma Turumuzda vize istenmektedir. 

ROMA

 

KURBAN BAYRAMI DÖNEMİ

 Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

 20 Ağustos 2018 Hareket

 4 Gece 5 Gün

 

1.GÜN                   İSTANBUL - ROMA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 09.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1223 sayılı tarifeli seferi ile saat 11.55’te Roma’ya uçuş. Yerel saat ile 13.45’te varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuzda Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

2.GÜN                   ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli & Pompei (80 €) turuna katılabilirler. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanardağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra İtalya’nın egzotik & romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

3.GÜN                   ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) turuna katılabilirler (45 Euro). Roma şehrinin civarındaki en eski yerleşim yeri olan bu köyler bölgesi aynı zamanda Lazio eyaletinin verimli tarım ve gıda ürünlerinin imalatının yapıldığı yer olarak bilinir. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı, doğal güzelliklerle dolu bu köyde, dünyanın ilk posta kutusunu da görme fırsatı bulacaksınız. Daha sonra bölgenin ünlü dağ çileği turtasının yapıldığı, Truva ve Çanakkale ile kardeş Belediyelik yapan Nemi köyüne gideceğiz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından İtalya’nın en büyük Outlet zincirinden biri olan Castel Romano Outlet’ine gidiyoruz. Sizlere özel indirim avantajlarından faydalanacak olduğunuz kartlarımızı aldıktan sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Turumuzun ardından Roma şehir merkezine veya tercihen otele transfer. Akşam rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Roma Gece Turu (25€) veya Yemekli Gece Turu (55€) ’na katılma imkanı. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

4.GÜN                   ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Siena & Orvieto turuna katılabilirler (75 Euro).  Turumuzun ilk durağı olan Orvieto, İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahiptir. Antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından Siena şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben şehir turu. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest zaman. Serbest zamanın ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

5.GÜN                   ROMA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 1224 sayılı tarifeli seferi ile saat 14.45’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 18.20’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

 

Roma Turu 2018 Fiyatları 

 

OTEL

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA FARKI

0 – 2 YAŞ ÇOCUK

3 – 12 YAŞ ÇOCUK

 Hotel Bell'Ambriana vb.

449 Eur

90 Eur

150 Eur

439 Eur

 

 

 

 

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul -  Roma - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
Havalimanı vergileri
4* merkeze 5-10 km otel kategorisinde 3 gece kahvaltı dâhil konaklama
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Panoramik Roma şehir turu
Şehir vergileri
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sigortası
 
 
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
Vize ücreti (120 Euro)
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Seyahat Sağlık Sigortası (10 Euro)
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar 
Opsiyonel turlar 
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 
 

 

 

 

Notlar
 
Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.  Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 
TatilÇantası, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. 
 
Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 
Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuşlarında yaşanan değişikliklerden TatilÇantası  sorumlu değildir. 
 
Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup, tur parkurunda değişiklik olabilir. 
 
Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan TatilÇantası sorumlu tutulamaz. 
 
TatilÇantası, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. 
 
Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir. 
 
TatilÇantası, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydı ile otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 
Programlarda belirtilen tüm otel isimleri V.B. (ve benzeri) olup, yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 
 
Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. 
 
Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. 
 
Yol üzerinde alternatife turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. 
 
Programlarda belirtilen geziler rehberinin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
 
Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından TatilÇantası sorumlu tutulamaz. 
 
Müze ve ören yerleri giriş ücreti fiyatlara dâhil değildir. 
 
3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve/veya ilave açılan kapanan ek yataktır.
 
Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 
 
TatilÇantası konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiç bir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiç bir şekilde TatilÇantası’dan tazminat hakkı yoktur. 
 
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından TatilÇantası kesinlikle sorumlu değildir. 
 
Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı, reçel, kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır. 
 
Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.
 
Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 
Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, acentenin sorumluluğunda değildir. 
 
Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 
Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, Türk Hava Yolları ile grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz. 
 
Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan / kaybolan /çalınan eşyalardan acente sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
 
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 
Adı Soyad:  E-Mail:  Telefon:
KATEGORİLER
YÖRELER