+90 212 296 70 21

Tatil Çantası Truzim Sitesi

Sömestre Dönemi Maldivler Turu

Hareket Tarihi: Tur Süresi: Rota: 2 Kişilik Odada Kişi Başı:
2399 Dolar
Ekonomi sınıfı uçak bileti, otel konaklaması, seçilen otele göre yemekler, transferler ve sehayat sigortası dahildir.

TÜRK HAVA YOLLARI İLE SÖMESTRE MALDİVLER TURU 5 GECE 7 GÜN
21-26 OCAK

1.Gün   20 OCAK İSTANBUL – CHECK IN

Atatürk Havalimanı dış hatlar kontuarında 20 Ocak gecesi 23:00 te buluşma. uçuşunuzdan 3 saat önce check-in işlemleri ve bagajların teslim edilmesi.
 
2.Gün   21 OCAK MALDİVLERE VARIŞ VE OTELE TRANSFER VE YERLEŞME

Türk Hava Yolları’nın TK 730 seferi ile 02:00 de Maldivler’e hareket. (pasaportlarınızda seyahat dönüş tarihinden itibaren minimum 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Maldivler’e 30 güne kadar yapılan seyahatlerde vize gerekmez ancak gidiş-dönüş uçak bileti ve otel konfirmasyon belgesi olması gerekir) Türk Hava Yolları direk uçuşu.direk uçuş 8 saat ürecektir. Yerel saat ile 12:05 te  Maldivler’e varış. Uçakta size verilen küçük form doldurulacaktır. Varışın ardından pasaporttan geçiş. Bagajların alınması ve gümrükten geçiş. Maldivler’e alkollü içecek sokulması yasaktır. Sonrasında havaalanında otel görevlileri tarafından karşılanma ve otele transfer işlemleri. Maldiv Otellerinde otelin konumu ve mesafesine göre 3 ayrı transfer şekli bulunmaktadır. Transfer sonrası otele varış. Odalara check in ve sonrasında konaklama otelinzde.

3.Gün   22 OCAK MALDİVLER-ISLAND HOPPING TURU

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dilerseniz dünyanın en güzel kumsallarında deniz ve güneşin keyfini çıkarabilir ya da otel tarafından ekstra olarak düzenlenen Island Hopping- Turuna katılabilirsiniz. Bu turun detayları aşağıda ve Maldivler Ekstra Turları sayfasında verilmiştir ve otel resepsiyonundan satın alabilirsiniz.  Konaklama  Otelinizde.

4.Gün   23 OCAK MALDİVLER- SNORKEL TURU

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dilerseniz dünyanın en güzel kumsallarında deniz ve güneşin keyfini çıkarabilir ya da otel tarafından ekstra olarak düzenlenen "şnorkel" Turuna katılabilirsiniz. Bu turun detayları aşağıda ve Maldivler Ekstra Turları sayfasında verilmiştir ve otel resepsiyonundan satın alabilirsiniz.  Konaklama Otelinizde.

5.Gün   24 OCAK MALDİVLER- SUNSET CRUISE TURU

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dilerseniz dünyanın en güzel kumsallarında deniz ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz ya da otel tarafından ekstra olarak düzenlenen "Sunset Cruise" Turuna katılabilirsiniz. Bu turun detayları aşağıda ve Maldivler Ekstra Turları sayfasında verilmiştir ve otel resepsiyonundan satın alabilirsiniz. Konaklama Otelinizde.

6.Gün   25 OCAK MALDİVLER

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dilerseniz dünyanın en güzel kumsallarında deniz ve güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Konaklama otelinizde.

7.Gün   25 OCAK MALDİVLER DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. 12:00 de odaların boşaltılması. Uçuşunuzdan 3 saat önce Male havaalanına transfer ve sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK 731 seferi ile 23:45 te Türkiye’ye dönüş yolculuğu .

8.Gün   3 EYLÜL          MALDİVLER DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Yerel saat ile 06:25 te İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu. yi bir tatil geçirdiğinizi umarız. Türkiye’ye hoşgeldiniz

 


THY ile Maldivler 5 Gece Konaklamalı SÖMESTRE Paket 21-26 OCAK (FİYATLAR USD BAZINDADIR)

Otel Adı

Oda Tipi

Pansiyon

Iki Kişilik Odada Kişi Başı

Tek Kişi Farkı

3.Kişi Fiyatı

2-12 Yaş Çocuk

0-2 Yaş Bebek

Paradise Island

Beach Bungalow

Yarım Pansiyon

2399

1100

2199

1500

300

Sun Island

Water Bungalow

Yarım Pansiyon

2899

1300

2499

1700

300

Royal Island

Beach Bungalow

Yarım Pansiyon

2649

1200

2449

1500

300

Centara Ras Fushi

Ocean Front Beach Villa

Herşey Dahil

2899

1500

ALMAZ

ALMAZ

ALMAZ

Dlx Water Villa

Herşey Dahil

3249

1750

ALMAZ

ALMAZ

ALMAZ

Anantara Dhigu

Sunrise Beach Villa

Yarım Pansiyon

3599

2500

3399

1000

300

Sunrise Water Suite

Yarım Pansiyon

4299

3000

4000

1000

300

Constance Halaveli

Water Villa Pool

Oda Kahvaltı

4999

3500

4500

1000

300

Jumeirah Vittaveli

Sunrise Beach Pool Villa

Yarım Pansiyon

4999

3500

4500

1000

300

Sunrise Water Pool Villa

Yarım Pansiyon

5299

4000

4500

1000

300 

FİYATA DAHİL HİZMETLER

Türk Hava yolları ile İstanbul Maldivler İstanbul ekonomi sınıfı uçuşları
Seçilen Maldivler otelinde 5 gece konaklama
Seçilen otele göre yemekler
Maldivler 'de yetkilimiz tarafından karşılanma
Maldivler otel transferi(otel seçimine göre sürat motoru, deniz uçağı veya İç hat uçuş+sürat motoru şeklinde.
Mecburi Seyahat Sigortası

 FİYATA DAHILOLMAYAN HİZMETLER
Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri ve içecekler
Programda ekstra olarak belirtilen geziler 
Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesineyatırabilirsiniz)
Fazla bagaj ücretleri
Vize (T.C pasaportu vizeden muaftır.)

 

TÜM TURLARIMIZ İÇİN GENEL NOTLAR VE  UYARILAR :

 

** Bazı programlarımız bir kaçalternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Farklı otel kategorileri olanprogramlarımızın rehberi ve transfer aracı aynıdır, otelleri farklı olmaktadır.
** Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklikyapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesine dikkat ediniz.
** Promosyon turlarımızda otel mesafeleri şehir merkezlerine uzaktır.  
** Misafirlerimizden gelen talepler doğrultusunda bir program için 2 farklıotel kategorisi açılabilmektedir. Bu programların rehberi ve kullanılanotobüsleri ortaktır.
** Trp odalar otellerin müsaitliğine bağlı olup, oteller tarafından konfirmeedilmemesi durumunda oda tipi değiştirilmelidir. Bu durumda oluşacak Single odafarkı misafirlerimizden talep edilir. Trp odalarda 3.yataklar ek yatak veyasofa bed olup, standart yataklardan küçüktür. Trp odalarda 3 ayrı yatakgarantisi bulunmamakta olup, odalar standart odalardan küçüktür.  
** Programımız grup programı olup, otellerden grup rezervasyonlarıyapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltılarıniçeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olankahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazıülkelerin otellerinde ayrı salonda verilmektedir.
** Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerlidir.
** Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlıkuçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilenülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagajağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup,ChettoTour’un sorumluluğunda değildir.
** ChettoTour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup,herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya redvermesi ChettoTour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vizedurumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülkepasaportuna sahip misafirlerimizin vize durumlarını konsolosluklardan ve/veyaChettoTour vize departmanımızdan kontrol edilmelidir.
** Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terkederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.
** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile geçerlidir. 20 kişininaltındaki katılımlarda, maliyetlerden dolayı oluşacak farklar satış fiyatınayansıtılır. Fiyat farkı tur öncesinde rehberimizin tarafından bilgilendirilir.Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilenbölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebiyle günlerideğiştirilebilir.
** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), checkout saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
** Turlarımızda yer alan iç hat uçuşlarının saatleri değişebilir. Final saat vehavayolu bilgisi turdan 48 saat önce teğit edilmelidir. Ara uçuş saatlerinegöre programın içeriğinde değişiklik yapılabilir.
** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstraturların günlerinde değişiklik yapabilir.
** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 aygeçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat edenmisafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ilekarşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleritarafından kabul edilmeyebilir.
** Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup,şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadanönce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrolediniz.
** Uçaksız olarak gruba dahil olan misafirlerimizin, bir başka uçak ile grubakatılmaları durumunda,  grubun otelineulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
** Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasınınsisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir.Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-showbedeli misafirlere yansıtılır.
** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz ancakbiletleri kesildikten sora Türk Hava Yolları uçuşunda müsaitlik olduğu takdirdeupgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak programlarımızdaki uçakyerleri grup yerleridir. Grup biletleri turun hareketinden birkaç gün öncekesilir.
** Programlarda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır.Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağınteknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun yurtiçi veya yurtdışı iç hat uçuşlarını / bağlantılarını kaçırmasından kaynaklananaksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
** Rehbersiz giden turlarımızda aktarma yapılacak noktalarda, aktarma saatine,bineceğiniz diğer uçağın hangi kapıdan/terminalden kalkacağını ekranlardanmutlaka kontrol ediniz. Gerek gördüğünüz takdirde havayolu/havalimanıdanışmasına mutlaka sorunuz.
** Programda belirtilen ülkelerarası ve iç hatlarda uçulacak olanhavayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir.Dolayısıyla aktarma noktaları artabilir ve saatler değişkenlik gösterebilir. Budurumda ChettoTour sorumlu tutulamaz.
** Programda verilen yol mesafeleri resmi KM mesafeleridir. Ancak trafik, havaşartları, yol çalışmaları, gidilen ülkenin coğrafi konumu ve yol şartları gibidurumlar ile karşılaşıldığında verilen yaklaşık süreler değişebilir.
** ChettoTour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğinibozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunudeğiştirebilir.
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlardasıvı kısıtlamaları başlamıştır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızıbu kurallara göre hazırlayınız. 
http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru
** Seyahat Sağlık Sigortası yaptırdığınız takdirde lütfen sözleşmenizinkopyasını yanınıza alınız.
** Bazı grup uçak biletlerimiz mil sınıfından alınmamaktadır. Uçakbiletlerinden mil kazanma garantisi verilmez.

 

 

 MALDİVLER EKSTRA TURLARI AÇIKLAMALARI

Snorkel Safari Turu ; Maldivler turunda profesyonel dalış deneyimi, olmaksızın yapılabilecek en ucuz ve ekonomik tur olan şnorkel turunda çoğuotelde; palet, gözlük ve şnorkelden oluşan ekipmanı ücretsiz olarak ya da çok cüzi ücret karşılığında dalış merkezinden temin edebilirsiniz. Yanınızda götürmenize gerek yoktur.  Dilerseniz otelin etrafındaki mercanlarda ücretsiz olarak ya da otelin günlük sabah ve akşam düzenlediği turlara katılarak– bu turlar otele göre 15-50 usd arasında ücretlendirilir- bu eşsiz deneyimi yaşayabilirsiniz. Özellikle belirtmeliyiz ki scuba dalış yapmasanız bile dünyanın en zengin su altı yaşamına ev sahipliği yapan Maldivlerdeki çok çeşitli balık ve mercan çeşitlerini keşfedebilir ve su altı yaşamının derinliklerine kendinizi bırakabilirsiniz. Su Altı yaşamının ilginizi çekeceğine hiç süphe yok…

Scuba Dalış – Scuba Diving Turu ; dünyanın en önemli dalış merkezi olan Maldivler’de özellikle Padi belgesi olan profesyonel dalgıç misafirlerimiz için tüm otellerde lisanlı dalış merkezleri bulunmaktadır. Her türlü dalış ekipmanı bu merkez tarafından karşılanır ve scuba dalış turları her gün düzenlenir. Maldivler’e seyahatinizin asıl sebebi dalış ise dalış paketlerini sizin için temin edebiliriz. Eğer geçerli dalış lisansınız yok ise tüm tesislerde yetkili hocalardan eğitimi almak koşulu ile uluslara arası geçerliliğe sahip belgenizi alabilirsiniz. Ancak belirtmeliyiz ki bu kurslar yaklaşık 4-5 gün sürmektedir. Scuba dalış turları her gün sabah ve öğleden sonra olmak üzere profesyoneldalışçılar eşliğinde düzenlenir

Gece Balık Avı (Night Fishing) ; çoğu otelde her gün veya bazı otellerde günaşırı olmak üzere düzenlenen bu tur, akşam 17:30 da buluşma ile başlar veyerel tekneler ve yetkililer eşliğinde 18:00 de adanın çevresindeki mercanların dışına çıkılır. Yaklaşık 2 saat sürer ve dönüşte akşam yemeğine yetişilir. Balık tutmanın yanı sıra muhteşem gün batımına şahit olursunuz. Balık tutma konusunda tecrübeli olmanıza gerek yoktur keza yetkililer size öğretirler vehatta oltaya yemleri bile kendileri takarlar. Şansınız yaver giderse, blue fish, groupper, jack Fish ve Baracuda gibi balıkları bile avlayabilirsiniz. Dilerseniz yakaladığınız balıkları cüzi bir ücret karşılığında ertesi gün size özel olarak hazırlatabilir veya dilerseniz denize geri bırakırsınız. Seçim size ait…

Büyük Balık Avı (Big Game Fishing) ; Özellikle profesyoneller ve ciddi balıkçılar için heyecanlı ve eğlenceli bir turdur. Oldukça pahalıdır. Ortalama tekne kirası 100-1200 usd civarında olup tekneyi 6 kişiye kadar kiralayabilirsiniz. Profesyonel donanımlı tekne ve ekipman ve yetkililer eşliğinde açık denizdeyapılan tur sabah erken veya akşam olmak üzere iki türlüdür. Sabah çıkmanızı tavsiye ederiz. Maldivler büyük balıklar konusunda oldukça verimlidir ve buturda genelde yakalanan balık türleri Tuna, kılıç balığı, marlin veya köpekbalığıdır.

Ada Gezisi ve Yerel Maldivler Köyü (Island Hopping); bildiğiniz gibi Maldiv Adaları sadece otellerden oluşmaz. Bu küçük adaların önemli bir bölümünde Maldiv köyleri bulunur. Island Hopping turu, sabah kahvaltısından sonra başlar ve hangi atollde iseniz yakınlardaki bir Maldiv köyünde yerellerin yaşayışlarını görmek için mola verilir. Sonrasında küçük bir adada karaya çıkılır ve burada piknik yapılır. Yüzme, güneşlenme ve şnorkel molası verildikten sonra otele geri dönülür. Tam günlük bir turdur.

Gün Batımında Tekne Gezisi (Sunset Cruise) ; Akşam düzenlenen bu turda lüks yatlar ile gün batımını tekneden izlemek için yola çıkılır. Özellikle balayı çiftleri için önerdiğimiz bu tur oldukça romantiktir ve akşam yemeğinden önce otele dönülür. Tur esnasında çeşitli ikramlar sizi bekliyor.

Male Adası Gezisi - Male Shopping ; Özellikle Male’ye yakın tesislerde konaklayan   günlük Male adası gezisini içeren bir turdur. Male adası 2,5 kilometrekare büyüklüğünde ve yaklaşık 80 bin kişiye ev sahipliği yapmakta olup Maldivler Cumhuriyeti’nin başkentidir. Alışveriş yapmak ve dünyanın en ilginç ve küçük başkentini görmek isteyen misafirlerimiz için önerilir ancak kısa süreli kalışlarda bizce vaktinizi tesislerde geçirmek daha mantıklıdır. Keza  tesislerdeki dükkanlarda Male’de bulacağınız her ürün benzer fiyatlarla hizmetinizdedir. Ayrıca hediyelik eşya alışverişinizi dönüş günü havaalanındaki duty free den de yapabilirsiniz.

Spa ve Masaj ; Bu servisi tur olarak adlandırmak ne derece doğrudur tartışılır ancak kesin olan bir şey varsa o da hemen hemen tüm tesislerde bulunan Spa ve Masaj merkezleri, Maldivler turuna katılan tüm misafirler için olmazsa olmazdır. Dünyaca ünlü spa merkezleri tarafından çalıştırılan bu merkezlerde Bali, Thai usulü masajlar oldukça çeşitli alternatifler ile hizmetinizdedir. Mutlaka denemelisiniz.

Yunus İzleme Turu (Dolphin Watching) ; Bu tur da aynı sunset Cruise gibi akşama doğru başlar ve ada yakınlarında açıkta yunusları izlemek için düzenlenir. Çoğunlukla yunuslar görülür ve açıkçası düşük ihtimalde olsa bazen şanssız olabilirsiniz. Ancak yunusları tekneniz ile beraber yüzerken ve sizi eğlendirmek için gruplar halinde şovlar yaparken çok hoş vakit geçireceğinizi söyleyebiliriz.

Yukarıdaki turlar hakkındaki görselleri ve videoları sitemizin GALERI  bölümünde görebilirsiniz.

Adı Soyad:  E-Mail:  Telefon:
KATEGORİLER
YÖRELER